Komunikat z dnia 01.06.2018

Moico (Internet Union S.A.) dewastuje sieci telekomunikacyjne konkurencji

W dniu 31 maja 2018 roku nasza firma wykryła, że operator internetu marki Moico (Internet Union S.A.) nielegalnie zawłaszczył i zdewastował infrastrukturę telekomunikacyjną należacą do naszej firmy.

Nielegalne działania polegały na przecinaniu kabli abonenckich biegnących od mieszkań przy ulicach Tęczowej, Zdrowej i Pochyłej we Wrocławiu do szaf dystrybucyjnych naszej firmy i podłączeniu ich do infrastruktury Moico (Internet Union S.A.).

Informujemy, że natychymiast po wykryciu nielegalne okablowanie zostało odłączone, a klienci Moico (Internet Union S.A.) odłączeni od infrastruktury telekomunikacyjnej zawłaszczonej przez Moico (Internet Union S.A.).

Przestrzegamy przed współpracą z operatorem, który dopuszcza się czynów przestępczych, niszczy i tnie kable, włamuje się do skrzynek innych operatorów aby nielegalnie podłączyć sygnał telekomunikacyjny poprzez kable innego operatora telekomunikacyjnego. Nie jest to pierwszy udokumentowany przypadek podobnych praktyk ze strony tego podmiotu.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć prezentujących przewody Moico (Internet Union S.A.) wpięte prowizorycznie do naszej sieci.

Dodano dnia 06.06.2018

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami odnośnie tej sprawy publikujemy zawiadomienie na Policji o popełnionym przestępstwie zniszczenia mienia.