Komunikat z dnia 20.07.2018

Komunikat Ws. Dewastacji Okablowania Przy Ul. Rymarskiej 1-5, Racławickiej 67-69, Stolarskiej 83-85 Przez Pracowników Firmy Internet Union, Operatora Sieci Moico

Informujemy, że stwierdziliśmy w tym budynku nielegalne, bezumowne podłączenie się operatora sieci MOICO (firmy Internet Union S.A.) do infrastruktury teletechnicznej naszej firmy.

Instalatorzy MOICO poprzecinali należące do PSSK kable telekomunikacyjne, a następnie bezumownie wykorzystali je do podłączenia własnej skrzynki z urządzeniami. Dewastacja naszego okablowania zgłoszona została Policji.

Nielegalnie podpięte urządzenia MOICO zostały odłączone od kabli telekomunikacyjnych PSSK przez pracowników naszego serwisu w dniu wykrycia incydentu. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

To drugi w ciągu ostatnich tygodni udokumentowany przypadek dewastowania naszych urządzeń przez pracowników firmy Internet Union S.A. (MOICO). W czerwcu 2018 podobna sytuacja miała miejsce przy ulicach Tęczowej, Zdrowej i Pochyłej (więcej na ten temat w tym komunikacie). Przestrzegamy przed współpracą z operatorem, który niszczy i tnie kable.